7 кроків до успіху

Як визначитися у величезній різноманітності наявних професій, яких у світі більше 50 тисяч?

Як уникнути помилок і розчарувань під час вибору майбутньої професії?

Універсальних рецептів немає, але постарайтеся виконати такі 7 кроків:

• Подумайте, яка з професій має стати вашою. Складіть список з відповідних, привабливих і цікавих професій.
  • Складіть перелік вимог до обраної професії. При цьому врахоауйте життєві цінності, власну мету, сьогоднішні гарячі проблеми, характер і умови роботи, бажаний рівень підготовки. Визначте значущі вимоги, але знехтуйте менш важливими.
  • Вивчіть самих себе, свої інтереси, здібності, уподобання. Проаналізуйте, чи розвинені у вас професійні якості, чи відповідають ваші інтелектуальні здібності, психологічні особливості вимогам професії.
  • З'ясуйте, чи дозволить ваше здоров'я працювати в обраній професії.
  • Переконайтеся в правильності ваших роздумів, обміркуйте своє рішення з друзями, батьками, вчителями, психологом, профконсультантом.
  • Дізнайтеся, чи користується попитом на ринку праці обрана професія.
  • Знайдіть можливість зустрітися з представниками професії, що вас зацікавила, та дізнайтеся, у якому навчальному закладі можна отримати потрібну кваліфікацію.

Бажаємо успіху!